Sevil Dolmacı Art Gallery’den görkemli açılış

Sanat Danışmanı Sevil Dolmacı, yeni galerisi Sevil Dolmacı Art Gallery’nin açılışını görkemli bir davetle kutladı.

St. Regis İstanbul’da yer alan yeni galeri, Alea Pınar Du Pre’nin, dört yıl aradan sonra gerçekleştirdiği ilk kişisel sergisi Space/Time’ın açılışına ev sahipliği yaptı. Sanat, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimleri sergiyi gezdikten sonra Spago İstanbul’da düzenlenen keyifli kokteylde bir araya geldi.

Türkiye’de genç kuşağın portrecilik konusunda öncü ismi Alea Pınar Du Pre’nin ilk kişisel sergisi Space/Time, sanat danışmanı Sevil Dolmacı’nın yeni galerisi Sevil Dolmacı Art Gallery’de sanatseverlerle buluştu.

Sergi açılışı, Demet Sabancı, Hacı Sabancı, Zeynep Nazlı Kayı, Leyla Alaton, Reyhan-Kemal Sadıkoğlu, Ece Kurdoğlu, İnci Ertuğ Leyla Pekin, Bahar Korçan gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasının seçkin isimlerini bir araya getirdi.

Davetliler, St Regis İstanbul’un -1. katında konumlanan Sevil Dolmacı Art Gallery’de Alea Pınar Du Pre’nin illüzyonist bir etki yaratan yeni portreleri Space/Time serisinin ilk örneklerini yakından görme şansına sahip oldu.

Du Pre’nin geleneksel malzeme olan tuvalde portrelerin farklı açılardan üst üste binmesi ile oluşturduğu eserlerini büyük beğeniyle izleyen davetliler, daha sonra Spago İstanbul’da gerçekleşen kokteyle katılarak bir yandan lezzetli yemeklerin tadına varırken bir yandan da DJ performansı eşliğinde müziğin keyfini yaşadılar.