Sevil Dolmacı Art Gallery 5. Yılını Kutluyor

Sevil Dolmacı Art Gallery 5. Yılını Kutluyor

Sevil Dolmacı Art Gallery, kuruluşunun beşinci yılını yeni mekânı “Sevil Dolmacı Art Lab” ve üç yeni sergi açılışıyla kutluyor.

Sevil Dolmacı Art Gallery, kuruluşunun beşinci yılını yeni mekânı “Sevil Dolmacı Art Lab” ve üç yeni sergi açılışıyla kutluyor. Galeri her ay çağdaş Türk sanatının usta isimleriyle genç sanatçıları aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturuyor. Usta-çırak ilişkisinden yola çıkarak hazırlanan ve açılışı 12 Şubat Çarşamba gerçekleşecek üç farklı sergide; Ahmet Oran, Figen Batı ve çağdaş Türk sanatına damgasını vurmuş isimlerin öne çıkan dönemlerinden bir seçki izleyenlerle buluşuyor.

Kurulduğu günden itibaren Türk çağdaş sanatını yurtiçi ve yurtdışında tanıtmak ve temsil etmek misyonlarını benimsemiş olan Sevil Dolmacı Art Gallery, beşinci yılını, yeni mekânı “Sevil Dolmacı Art Lab”in açılışı, koleksiyon ve geçici sergi alanlarında gerçekleşecek üç yeni sergiyle kutluyor.

The St. Regis Istanbul’un -1. katında konumlanan Sevil Dolmacı Art Gallery, yeni mekanı Sevil Dolmacı Art Lab’in açılmasıyla birlikte çağdaş sanatın tanınan ve genç aktörlerini tek çatı altında bir araya getirmeye hazırlanıyor. Sanat tarihinin başlangıcından günümüze kadar devam eden atölye geleneği ve usta-çırak ilişkisinden yola çıkarak kurgulanan üç farklı sergi, 12 Şubat Çarşamba günü eş zamanlı olarak yapılacak açılışla sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Koleksiyon alanında Adnan Çoker, Bubi, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Ertuğrul Ateş, Mehmet Güleryüz, Mithat Şen, Neş’e Erdok ve Ömer Uluç gibi çağdaş Türk sanat tarihine damgasını vurmuş sanatçıların öne çıkan dönemlerinden bir seçki yer alıyor.

Sevil Dolmacı Art Lab’ta, Adnan Çoker atölyesinde eğitim almış olan sanatçı Ahmet Oran’ın galeri bünyesinde gerçekleşecek ilk kişisel sergisinde, son dönem üretimleri izleyenlerle buluşuyor.

Geçici sergi alanında ise Ergin İnan atölyesinde eğitim almış, bu sene sanat yaşamının otuzuncu yılını kutlayan Figen Batı’nın ‘Transformasyon” isimli kişisel sergisi yer alıyor.

Sevil Dolmacı Art Gallery, 12-29 Şubat günlerinde gerçekleşecek üç sergi ile izleyenleri 1970’lerden günümüze çağdaş Türk sanatından bir seçkiyi görmeye davet ediyor.

https://www.instyle.com.tr/sevil-dolmaci-art-gallery-5-yilini-kutluyor-16949