Loading Events

Sınır

St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
20 November 2019 @ 10:30 - 15 December 2019 @ 19:00
  • This event has passed.

Genç Sanatçı Alaattin Efe, 20 Kasım – 15 Aralık günleri arasında ilk kişisel sergisi “Sınır’’ ile Sevil Dolmacı Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Alaattin Efe’nin desenleriyle yarattığı gerçeküstü dünyanın çıkış noktası bilinçaltının karmaşıklığı, ifade edilemeyen duygular, sembolize edilmiş düşünceler ve bertaraf edilmiş korkulardır. Yaşadığı düşünce ve duygu durumlarını zihninden izleyiciye kağıt ve kalem yoluyla aktaran sanatçı, insan psikolojisinin çok katmanlı yapısını yansıttığı desenlerinde psikanaliz, varoluşçuluk, sembolizm ve gerçeküstücülük kavramlarını bir araya getirerek yeni bir görsel dil oluşturur.

2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, lisans programından mezun olan Alaattin Efe, mezuniyetinden itibaren birçok karma sergi ve sanat çalıştayında yer aldı. Yaşamını ve üretimlerini Konya’da sürdüren genç sanatçı, Sevil Dolma- cı Art Gallery temsiliyetinde şimdiden Contemporary Istanbul, ArtAnkara gibi Türkiye’nin önde gelen sanat fuarlarında ve özel koleksiyonlarda eserleriyle yer aldı. Her şeyin altında bir bozukluk yattığına inan Alaattin Efe, gerçekleşecek ilk kişisel sergisi ‘Sınır’ ile izleyiciyi kendi iç dünyalarının simgelerini keşfetmeye davet ediyor.

Details

Start: 20 November 2019 @ 10:30
End: 15 December 2019 @ 19:00
Event Categorytr

Venue

Venue Name: Sevil Dolmacı Art Gallery
Address: St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
Istanbul, Türkiye

+ Google Map