Loading Events

Sessizliğin İçinden

St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
5 September 2019 @ 10:30 - 5 October 2019 @ 19:00
  • This event has passed.

Genç sanatçı Şahin Demir, Sevil Dolmacı Art Gallery’de gerçekleşecek “Sessizliğin içinden” isimli kişisel sergisiyle 5 Eylül-5 Ekim tarihlerinde ilk kez İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

1987 yılı Mardin doğumlu olan Şahin Demir, 2011 yılında Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Resim-İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başlayan genç sanatçı, Cermodern ve Bükreş Parlamento Sarayı’nın da içinde bulunduğu birçok mekânda karma sergilere katıldı ve bugüne kadar dört kişisel sergi gerçekleştirdi.

Peker Sanat Ödülleri ve RH+ Yılın Genç Ressamı yarışmalarında dereceye girmiş olan Demir, yaşamını ve üretimlerini sürdürdüğü Ankara’da şimdiden birçok kişisel koleksiyonda eserleriyle yer aldı. İstanbul’da gerçekleşecek ilk kişisel sergisi için Pablo Neruda’nın Kuruntular Kitabı’nda bulunan ‘Sessizlik Şiiri’nden yola çıkan genç sanatçı, akrilik ve yağlı boya tekniğiyle ürettiği soyut portreleriyle öne çıkıyor.

Kompozisyonlarında tercih ettiği renkler ve boyalar aracılığıyla kaosun, gürültünün ve hareketin yarattığı tezatlığı eserlerine taşıyan Demir, izleyiciyi tek bir saniye için bile olsa durgunlaşmaya ve eserlerin sessizliğini dinlemeye davet ediyor.

“Bir an olsun toprağın yüzünde

konuşmayalım hiçbir dilde,

bir saniye duralım,

sallamayalım kollarımızı bu kadar.”

Pablo Neruda

Details

Start: 5 September 2019 @ 10:30
End: 5 October 2019 @ 19:00
Event Categorytr

Venue

Venue Name: Sevil Dolmacı Art Gallery
Address: St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
Istanbul, Türkiye

+ Google Map