Loading Events

Eşdeğer

St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
11 December 2018 @ 10:30 - 25 February 2019 @ 19:00
  • This event has passed.

Genç Sanatçı Serdar Acar’ın İlk Kişisel Sergisi ‘Eşdeğer’ Sevil Dolmacı Art Gallery’de!

Sevil Dolmacı Art Gallery, 11 Aralık – 25 Şubat günleri arasında Serdar Acar’ın “Eşdeğer” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, resim, heykel ve enstalasyon gibi farklı teknikleri birleştirdiği sergisiyle sanatseverleri içsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Sanatı, yaşamı yorumlama biçimi olarak nitelendiren Serdar Acar, son serisi ‘’Eşdeğer’’ ile hayatının son iki yılında yaşadığı, ‘’ideale’’ olan yolculuğunu son derece yalın bir dil kullanarak sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Eserlerinde sıkça kullandığı servi ağacı, sanatçının tanımıyla “ideal olanın simgesi’’ niteliğinde. Bu “ideal” bir kişi mi, yoksa ulaşılmaya çalışılan daha içsel bir nokta mı, tamamen izleyicinin yorumuna bırakılıyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2016 yılında mezun olan Serdar Acar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat ve Tasarım bölümünde yüksek lisansına devam ediyor. Tuval üzerine akrilik boya ve kağıt üzerine sulu boya
tekniklerini kullanmasıyla öne çıkan sanatçı, Cer Modern, Mixer ve Zilbermann Galeri’nin de içinde bulunduğu bir çok karma sergide eserleriyle yer aldı. Serdar Acar’ın Sevil Dolmacı Art Gallery’de gerçekleşecek olan ‘’Eşdeğer’’ isimli kişisel sergisi, sanatseverleri resim ve üç boyutlu çalışmalar ile sessiz ve içsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Details

Start: 11 December 2018 @ 10:30
End: 25 February 2019 @ 19:00
Event Categorytr

Venue

Venue Name: Sevil Dolmacı Art Gallery
Address: St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
Istanbul, Türkiye

+ Google Map