Loading Events

Cinematic Beauty

St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
25 October 2018 @ 10:00 - 22 November 2018 @ 19:00
  • This event has passed.

Fotoğraf sanatının dünyaca ünlü ismi David Drebin Sevil Dolmacı Art Gallery’de!

 

Sevil Dolmacı Art Gallery, 25 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında, fotoğraf sanatçısı David Drebin’in “Cinematic Beauty” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Contemporary Istanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda büyük ilgi gören eserlerini takiben, Drebin’in kişisel sergisi, St. Regis İstanbul’un
-1. katında yer alan galeride sanatseverlerle buluşacak.

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi koleksiyonunda yer alan “The Bosphorus” ve Borusan Contemporary koleksiyonunda yer alan diğer eserleriyle İstanbullu sanatseverlerin aşina olduğu David Drebin, Sevil Dolmacı Gallery’de gerçekleşecek ilk kişisel sergisinde, sıkça kullandığı kadın figürleri ve büyüleyici manzara fotoğraflarını izleyici ile buluşturacak.

 

Parsons School for Design mezunu olan ve fotoğrafı bir hayat biçimi olarak benimseyen Drebin, “Femmes Fatales” serisinde kadın figürünü özne olarak alır ve hayranı olduğu şehir manzaraları ile birleştirerek izleyiciyi filmsel bir dünyaya sokar. “Dreamscapes“ serisi ise, özellikle New York, Capri ve Paris gibi şehirleri masalsı ve romantik mekanlar olarak karakterize eder. Drebin ayrıca, son dönemde ışıklı kutular, neon yerleştirmeler ve cam üzerine kazıma gibi farklı tekniklerle de eserler üretmektedir.

Borusan Contemporary, 2015 yılında “Ortak Zemin: Su” adlı karma sergide David Drebin’in “The Sea” adlı işine; 2017 yılında “Günlerin Tortusu” adlı sergide ise “The Morning After” isimli işine yer vermiştir.

 

David Drebin’in Sevil Dolmacı Art Gallery’de gerçekleşecek “Cinematic Beauty” adlı kişisel sergisi, sanatçının “Femmes Fatales” ve “Dreamscapes” serilerinden yapılacak bir seçki ile sanatseverleri fotoğraf sanatı ile buluşturacak.

Details

Start: 25 October 2018 @ 10:00
End: 22 November 2018 @ 19:00
Event Categorytr

Venue

Venue Name: Sevil Dolmacı Art Gallery
Address: St Regis Hotel -1. Kat Mim Kemal Oke Cad No 35, Nisantasi Sisli, 34367
Istanbul, Türkiye

+ Google Map