Buket Savcı

Buket Savcı

Buket Savcı İstanbul, Türkiye’de doğdu. 2006 yılında New York’a taşınan sanatçı, 2010 yılında Pratt Institute, Resim Bölümü’nde lisans eğitimini, 2012 yılında ise NY Academy of Art, Resim Bölümü yüksek lisansını tamamladı.
Eserleri, Flowers Gallery, RJD Gallery, Kustera Projects, Dacia Gallery, Art Hamptons, Sotheby’s, New York Governors Island Sanat Fuarı (kişisel sergisi),Wausau Çağdaş Sanat Müzesi, WI,  Monroe – Los Angeles Masur Sanat Müzesi, Palermo Arcipelago Mediterraneo Bienali, Tokyo Kamakura Sanat Merkezi ve Contemporary Istanbul Sanat Fuarı’nın da içinde bulunduğu ulusal ve uluslararası bir çok galeri, müze ve sanat mekanında sergilendi.

Savcı, 2016 yılında jüriliği Helga Christoffersen (New York – New Museum Yardımcı Küratör) tarafından yapılan Dave Bown Projects’ yarışmasında Büyük Ödül’ün sahibi olmuştur. 2018 yılında Almanya Ludwigsburg Müzesi Kunstverein’de eserleri sergilenen sanatçı aynı yıl içinde Jonathan LeVine Projects’, “delusional art” yarışmasında ‘Halkın Seçimi’ ödülünü kazandı.

Sanatçı, The Figure: Painting, Drawing, and Sculpture published by Skira Rizzoli, Istanbul Codex: Contemporary Artists From Turkey by Imago Mundi, Who Is Afraid of Feminism exhibition catalog, Poets and Artists Magazine, ve International Painting Annual 7 by Manifest Gallery Publications gibi yayınlarda yer almıştır. Stüdyo çalışmalarının yanı sıra Long Island University ve New York Sanat Akademisi’nde özgün baskı öğretim asistanlığı pozisyonunda çalışan Savcı,  Jeff Koons, Lui Bolin ve Zaria Forman’ın atölyelerinde sanatçı asistanı olarak çalışmıştır.