Kaan Küley “Suyun İçi Kuru“ Sergisi

Kaan Küley “Suyun İçi Kuru“ Sergisi

Heykel sanatçısı Kaan Küley “Suyun İçi Kuru” Sergisiyle Sevil Dolmacı Art Gallery’de

HEYKEL SANATÇISI KAAN KÜLEY’İN ÜÇÜNCÜ KİŞİSEL SERGİSİ ‘SUYUN İÇİ KURU’ 9 OCAK – 7 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA SEVİL DOLMACI ART GALLERY’DE SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR. RESİM, HEYKEL, DESEN VE YERLEŞTİRMELERLE GÜNÜMÜZ İNSANININ MİTOLOJİSİNİ GÖZLER ÖNÜNE SEREN SANATÇI BU YENİ SERGİSİNDE DESEN İLE HEYKELİ BİR ARAYA GETİRİYOR.

Heykel sanatçısı Kaan Küley, üçüncü kişisel sergisi “Suyun İçi Kuru” ile yaşamın başlangıç noktasının taşıdığı anlamları çözümlüyor. Kişisel gözlemleri ile dünyaya gelmenin yarattığı ‘angst’ duygusuna odaklanan sanatçı; tabiat, kent, modern dünya, medya, sanat ve tıp gibi insanı şekillendiren olguları imgeleştiriyor. Resim, heykel, desen ve yerleştirmelerle günümüz insanının mitolojisini gözler önüne seriyor.

1978 yılı doğumlu Kaan Küley, 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Daha önce bireyin psikanalitik süreçlerine temas eden eserleriyle CDA Project, Galeri Eksen, Art Sümer, Mixer ve Galeri Artist başta olmak üzere birçok sanat platformu bünyesinde karma sergilerde yer almış olan Küley, üçüncü kişisel sergisinde son dönem çalışmalarına yer vererek yaşamın başlangıç noktasının taşıdığı anlamları çözümlüyor.

Kaan Küley’in üçüncü kişisel sergisi ‘Suyun İçi Kuru’ açılış daveti 9 Ocak Perşembe günü St Regis Hotel, -1. katta bulunan Sevil Dolmacı Art Gallery’de sanat severlerin katılıyla gerçekleşiyor. İzleyicileri başka varoluşları keşfetmeye çağıran sergi 7 Şubat gününe dek devam edecek.