‘Bir Sergi, İki Monolog’ sergisi ile insanın ve dünyanın bilinmeyen katmanlarını keşfedin

‘Bir Sergi, İki Monolog’ sergisi ile insanın ve dünyanın bilinmeyen katmanlarını keşfedin

Sevil Dolmacı Art Gallery, genç seramik sanatçıları Begüm Manav ve Selim Çınar’ın ‘Bir Sergi, İki Monolog’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. İzleyiciyi insanın ve dünyanın bilinmeyen katmanlarını keşfe ve farklı bir dünyanın karakterleriyle dolu yeni bir deneyime davet eden sergi, 15 Haziran’a dek sanat severlerin beğenisine sunuluyor. 

Üretim ve çalışmalarını Eskişehir’de sürdüren genç sanatçılar Selim Çınar ve Begüm Manav’ın bir araya geldiği İstanbul’daki ilk sergileri ‘Bir Sergi, İki Monolog’, The St. Regis Istanbul’un -1. katında konumlanan Sevil Dolmacı Art Gallery’de 15 Haziran gününe kadar izleyicilerle buluşuyor.

Ortak noktaları seramik üretimi olan iki genç sanatçı, anti-diyalog temasıyla üretimlerini bir araya getiriyor. Bireyin ve evrenin görünen kabuğunun altındaki gizli katmanlara odaklanan Selim Çınar, figuratif ve amorf seramik biçimlerin yüzeyinde, parafin dekor tekniği ile rölyefler elde ederek, ‘persona’nın altında keşfedilmeyi bekleyen gizli katmanları, ‘Korkmadan. Cesurca. İçini. Göster’ mottosu ile dışarı çıkarıyor. Hikâye ve masallardan yola çıkan Begüm Manav, porseleni kendine has tekniğiyle yorumlayarak, ürettiği farklı karakterlere insansı özellikler ekleyerek, siber punk akımından çıkan ‘anti kahramanlar’ olarak şekillendiriyor.

Çınar ve Manav, ‘Bir Sergi, İki Monolog’ ile izleyiciyi bilinen gerçekliği galeri kapılarının ardında bırakıp, insanın ve dünyanın bilinmeyen katmanlarını keşfe ve farklı bir dünyanın karakterleriyle dolu yeni bir deneyime davet ediyor.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.